Беларус обърна Мексико пред погледа на Стоичков

Националният отбор на Беларус зарадва привържениците си с престижна победа 3:2 над осминафиналиста от Световното първенство Мексико пред погледа на българската футболна легенда Христо Стоичков.

Камата изгледа поредната контрола на „ацтеките“ като част от местната телевизия „Телевиса“, която следи неотлъчно футболистите от националния отбор. По-рано днес се появиха спекулации в беларуски медии, че Стоичков е сред кандидатите за селекционер на Беларус.

Въпреки че има само един гол през сезона за клуба си Атлетико (Мадрид), мексиканският нападател Раул Хименес отбеляза и двете попадения за „ацтеките“ в началото на второто полувреме – той бе точен за 0:1 в 47-ата минута и за 1:2 в 53-ата.

4124929

Между головете на Хименес Кисляк успя да изравни в 50-ата, но статуквото се запази само 120 секунди. Сигневич обаче се разписа за 2:2 също сравнително бързо – в 55-ата минута, с което още повече усили интригата в срещата.

Влезлият като резерва в 79-ата минута Нехайчик се нуждаеше само от 120 секунди, за да се разпише и да донесе впечатляващия успех на Беларус с 3:2. Миналата седмица Мексико победи със същия резултат Холандия в повторение на осминафинала от Мондиал 2014, който „лалетата“ спечелиха с 2:1.

4124931

Загубата е първа от шест мача за „ацтеките“, които за последно бяха победени именно на Световното в Бразилия. След това тимът направи 0:0 с Чили в контрола и спечели следващите си четири приятелски срещи – 1:0 над Боливия и Панама, 2:0 над Хондурас и въпросното 3:2 над Холандия.

4124932

Беларус се представя зле в квалификациите за Евро 2016 и именно поради тази причина успехът над Мексико е изненадващ. Бившата съветска република започна кампанията за класиране на шампионата на Стария континент с разочароващо равенство 1:1 с Люксембург, след което падна от Украйна с 0:2, Словакия с 1:3 и Испания с 0:3 през уикенда.