Бекъм вкара уникален гол зад Океана (Видео)

Звездата на Лос Анджелис Галакси Дейвид Бекъм напомни за сериозната си класа, след като се разписа по феноменален начин за своя тим в двубой от Шампионската лига на зона КОНКАКАФ.

Бившият английски национал се разписа във вратата на Исидро Метапан от Салвадор от пряк свободен удар за победата на американците с 5:2.

Попадението на Бекъм дойде при резултат 2:1 в полза на домакините. Освен това той се отличи и с асистенция за попадението на Роби Кийн в 22-та минута. Две минути по-рано след негово центираране играч на гостите си отбеляза автогол.

Освен това голът на Бекъм бе исторически, тъй като бе под номер 1000 в Шампионската лига на КОНКАКАФ.

Това не е първото подобно попадение, което бившият футболист на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид бележи за ЛА Галакси. Преди около година той също се разписа директно от пряк свободен удар.

Освен с гола-шедьовър на англичанина и изразителната победа на Галакси, срещата ще се запомни и с червения картон, който друга звезда на тима - Роби Кийн си изпроси в 70-та минута, когато бе официлано предупреден за втори път в срещата и бе принуден да напусне терена.