Бекенбауер: Байерн е на друго ниво

Легендата на германския футбол Франц Бекенбауер засипа с похвали тима на Байерн (Мюнхен), след като тимът е на една победа от спечелване на пета титла за 2013 година.

Късно снощи „баварците“ спечелиха срещу китайския Гуанджоу Евъргранде на Марчело Липи с класическото 3:0. В полуфиналния мач от Световното клубно първенство като головете отбелязаха Франк Рибери, Марио Манджукич и Марио Гьотце.

„Вярвам, че противниците са по-добри от това, което показаха. Просто Байерн е на друго ниво“, заяви Кайзера.

Капитанът на германския шампион Филим Лам пък бе изключително щастлив от самото участие на отбора в турнира, тъй като никои в състава не е играл още в него.

„Ние сме решени да спечелим титлата, но ще се насладим на опита, особено ако не вземем трофея. Чудесно е че играем турнир, в който никои от нас не е играл още. Това го прави специален“, сподели Лам.

На финала на турнира Байерн ще се изправи срещу победителя от бразилския Атлетико Минейро и мароканския Раджа Казабланка. Двубоят е в събота от 21:30 часа.