Базел се изкачи начело на класирането в Швейцария

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лигаБазел се наложи с 3:1 като домакин срещу Вадуц в мач от деветия кръг на швейцарското първенство по футбол.

Благодарение на това, отборът на Пауло Соуса отново се изкачи начело на класирането.

Базел поведе в резултата още във втората минута на срещата, когато Лука Зуфи преодоля вратаря на гостите за 1:0. Те изравниха бързо с гол от дузпа на Стивън Ланг, но домакините спечелиха трите точки с две късни попадения.

Ветеранът Марко Щрелер се разписа десет минути преди края на срещата, а Ахмед Хамуди оформи крайното 3:1 в добавеното време.

Старши треньорът Пауло Соуса заложи на следния състав: Томаш Вацлик, Бехранг Сафари, Марек Сухи, Фабиан Шер, Толан Джака, Матиас Делгадо (53-Ахмед Хамуди), Марсело Диас (55-Мохамед Ел-Нени), Лука Зуфи, Фабиан Фрай, Марко Щрелер (84-Бреел Емболо) и Дерлис Гонсалес.

Базел гостува на Лудогорец на 22 октомври в първи мач между двата тима от група "В" на Шампионската лига.