Байерн затвърди авторитета си в Германия (ВИДЕО)

Роберт Левандовски отново се оказа правилният човек за Байерн (Мюнхен) и с два гола подсигури успеха с 3:1 на гости на Аугсбург. Полският нападател излезе еднолично на въра при голмайсторите в германската Бундеслига с 21 попадения, като вече има 1 повече от аса на Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг.

Успехът на Байерн при визитата на евроучастника Аугсбург не изненада никого, при положение че домакините са бледа сянка на мощта си от миналия сезон. Томас Мюлер осигури топката на Левандовски в 15-ата минута и баварците заслужиха ранен аванс в последната среща от 21-ия кръг.

В 62-ата Левандовски се разписа отново, този път сед пас на Тиаго Алкантара, а в 78-ата Мюлер собственоръчно направи 0:3, възползвайки се от добро подаване от крилото на Дъглас Коста.

В 86-ата минута звездата на домакините Раул Бобадия реализира почетното попадение за Аугсбург и фиксира крайното 1:3.

С успеха си Байерн възстанови набързо аванса си на върха пред Борусия (Дортмунд) на осем точки и вече има в актива си 56. Аугсбург е 14-ти с 21 пункта, като само един го делят от зоната на изпадащите.

FC Augsburg vs Bayern Munich 1-3 All Goals HD...by sports-live2