Байерн замръзна край Азовско море пред четата на Ростов (ВИДЕО)

Изненадващо Байерн (Мюнхен) загуби с 2:3 в гостуването си на Рустов в мач от групите на Шампионска лига. Баварците доминираха през целия двубой, но руснаците показаха класа и съобразителност и изкопчиха трите точки.

Немският гранд явно не се чувстваше добре при температурите от -5 градуса и загуби шансовете си да спечели първото място в група D. На около 30 км от Азовско море пък Сърдар Узмун, Димитри Полоз и Криситиан Нобоа станаха герои за Ростов.

Резултатът откри Дъглас Коста с гол в 35 минута. Секунди преди края обаче Узмун излезе на хубава позиция, финтира Боатенг и прониза вратата на Байерн. Второто полувреме започна много динамично за домакините и след спъване от страна на Боатенг съдията посочи бялата точка. Полоз с безкомпромисен удар изведе своите напред в резултата. Две минути по-късно, може би най-активният футболист на баварците Хуан Бернат изравни за 2:2. Стигна се д 67-ата минута когато Ростов получи право да изпълнява пряк свободен удар. На 21 метра от голлинията застана майсторът на тези положения Нобо, който прати топката в мрежата.

Байерн остана с 9 точки и на второто място, а Ростов събра 4 и е на крачка от това да си осигури място в Лига Европа. Лидер е Атлетико с 12 точки от 4 мача.