Байерн втори след победа над Леверкузен

снимка: БГНЕС

Германският шампион Байерн Мюнхен се наложи над тима от Леверкузен като гост с 2:0 в мач от 15-тия кръг на немската Бундеслига.

 

В спрягания за дерби мач липсваха множеството голови възможности, но двете единадесеторки извличаха най-доброто от ситуациите. Баварците откриха резултата чрез италианския таран Лука Тони едва в 59-тата минута след нулево първо полувреме, а Мирослав Клозе удвои в 82-рата след отлично подаване на Франк Рибери.

 

Мачът бе коректен, като съдията показа само по два жълти картона на двата тима. По този начин Байерн се изкачи до второто място с 31 точки, давайки идеална позиция на тима преди мача с лидера Хофенхайм идната седмица. След загубата, Леверкузен се смъкна до четвъртата позиция.