Байерн вкара малко, но достатъчно (ВИДЕО)

Носителят на трофея Байерн Мюнхен също се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия, след като днес баварският колос победи с 2:0 втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг на своя "Алианц Арена".

Точни за шампионите бяха Давид Алаба и Марио Гьотце, като воденият от Хосеп Гуардиола състав постигна съвсем очакван успех над представителя на Втора Бундеслига. Като цяло Байерн не създаде очаквания сериозен брой чисти шансове за гол, но усилията на ФК Холивуд се оказаха напълно достатъчни за крайния успех в сблъсъка.

По-рано днес към 1/4-финалите продължи и отборът на Волфсбург, който също не допусна изненади срещу нискоразредния Разенбалшспорт.

Хосеп Гуардиола постави Роберт Левандовски на върха на своята атака, докато Франк Рибери, Марио Гьотце и Ариен Робен трябваше да подпомагат полския таран от втора позиция. Шаби Алонсо и Бастиан Швайнщайгер оформиха двойка вътрешни халфове. Алаба, Данте, Боатенг и Рафиня стартираха в отбрана пред вратаря Мануел Нойер.

Сюн-Ву Ру оглави атаката на Брауншвайг, докато Хеденстад, Омладич и Зук започнаха от втора позиция за гостите. Максимилиан Зауер и Мирко Боланд трябваше да оперират като двойка вътрешни полузащитнити в схемата на гостите.

Байерн очаквано стартира силно срещата, като още в 4’ домакините можеха да открият. Франк Рибери и Давид Алаба разиграха на двойно подаване, а изстрелът на последния бе избит в корнер от Гикиевич. И в следващите минути баварците установиха натиск пред вратата на своя съперник, но носителят на трофея така и не успяваше да стигне до желания от Хосеп Гуардиола ранен гол в сблъсъка.

В 20’ Байерн разигра добра атака. Франк Рибери бе намерен от Робен и предпочете да стреля, но изстрелът му попадна право в обсега на Гикиевич, който спаси.

Противно на очакванията, пет минути преди почивката Брауншвайг можеше да открие резултата на “Алианц Арена”. Гостите изпълниха статично положение пред вратата на Байерн, а десният бранител Бенямин Кесел изпрати топката в опасна близост до пазената от Нойер врата.

Крепостта на втородивизионния тим все пак се пропука в добавеното време на първата част, когато Байерн най-сетне стигна до откриване на резултата. Баварците сториха това след изпълнение на статично положение, като Давид Алаба показа отличен мерник от пряк свободен удар, намирайки мрежата пред себе си - 1:0.

Десетина минути след почивката всичко на “Алианц Арена” вече изглеждаше предрешено, защото Байерн стигна и до второ попадение в срещата. Марио Гьотце се справи успешно със съпротивата на Декарли и насочи топката в мрежата зад Гикиевич, удвоявайки аванса в резултата на шампионите - 2:0. Асистенцията пък отново бе записана на името на Ариен Робен.

В 64’ Роберт Левандовски пусна добро подаване към Давид Алаба, но този път Гикиевич се намеси срещу автора на първото попадение в неговата врата.

И до края на срещата Байерн продължи да търси поне трето попадание в мрежата на своя съперник, като в 78' изстрел на резервата Хуан Бернат излезе в аут. В 86' шанс се откри и пред друг футболист, появил се в игра - Томас Мюлер, но и германският национал не успя да намери мрежата пред себе си. До края на двубоя Мюлер на още два пъти опита да направи резултата класически, но №25 на Байерн не бе достатъчно прецизен.