Байерн вкара четири за полувреме игра (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължи победния си ход в Първа Бундеслига, след като днес баварците разгромиха третия във временното класиране Аугсбург и записаха шести пореден успех в първенството.

Баварският колос се наложи с категоричното 4:0 на "SGL Arena" и поне временно дръпна на десет точки пред втория във временното класиране Волфсбург. Утре вечер "вълците" излизат срещу Падерборн в домакински сблъсък от шампионата. Аугсбург остава на трето място с 24 спечелени точки.

И четирите гола за Байерн паднаха през вторите 45 минути на мача, като на два пъти се разписа Ариен Робен. По едно попадение добавиха Роберт Левандовски и Мехди Бенатиа, като успехът на шампионите можеше да бъде и още по-изразителен.

Така Байерн записа 12-и успех от 15 изиграни мача до момента, събирайки актив от 39 точки. Головата разлика на ФК Холивуд също е впечатляваща - 37:4.

Хосеп Гуардиола отново „завъртя“ своя стартов състав, като този път каталунецът остави на резервната скамейка Данте, Марио Гьотце и Томас Мюлер. Роберт Левандовски, Ариен Робен и Франк Рибери започнаха в атака за шампионите, докато Бастиан Швайнщайгер, Шаби Алонсо и Себастиан Роде получиха доверие в халфовата линия. Хуан Бернат, Боатенг, Бенатиа и Рафиня стартираха в отбрана пред Мануел Нойер.

Аугсбург залагаше на Никола Джурджич в ролята на острие, а Вернер, Алтънтоп, Байер, Фьолнер и Бобадила наситиха средата на терена за домакините.

Още в 9' Ариен Робен не бе далеч от откриване на резултата, но два последователни изстрела на холандския национал не се оказаха достатъчно ефективни. Минути след това грешка на Рафиня можеше да доведе до негативни последици, но слабото първо докосване на Джурджич не му позволи да отбележи във вратата на Нойер.

4127891

В 27' отлична игра в защита на Клаван спаси вратата на Аугсбург. Себастиан Роде хитро пропусна центриране на Хуан Бернат, което се озова в краката на Левандовски. Полският таран опита да отбележи, но Клаван протегна крак и блокира изстрела на „деветката“.

Байерн продължи да търси първи гол, като изключително активен през тази първа част бе Ариен Робен. В 33' холандецът отново опита да вземе нещата в свои ръце, но Манингер се намеси добре и отрази изстрела му в очертанията на вратата. В 41' Себастиан Роде също опита удар, но не успявайки да уцели рамката зад Манингер.

В добавеното време на първата част Мануел Нойер отново показа защо е в тройката на кандидатите за Златната топка. Изключителен пас в половината на Байерн бе на път да изведе Вернер очи в очи с германския национал, който обаче излезе далеч от голлинията си и с глава елиминира опасността, не давайки шансове на противниковия футболист да отбележи.

4127892

Гостите явно не бяха доволни от представянето си преди почивката, защото втората част започна вихрено за Байерн. В 50' Шаби Алонсо бе много близо до откриване на резултата, но Манингер показа висока класа и отрази изстрела на баска. В 54' фрапантен пропуск направи и Франк Рибери, който от чиста позиция не успя да уцели вратата на домакините.

Всичко обаче се промени коренно в разстояние на само няколко минути, защото Байерн наниза две бързи попадения за кратък период от време. Първо Мехди Бенатиа откри с глава след центриране от статично положение на Рибери и вкара първия си гол за клуба, а само минута по-късно Ариен Робен покачи на 0:2, бележейки с традиционния за него фалциран изстрел с левия крак.

Всичко на „SGL Arena” окончателно приключи в 68', когато Роберт Ленвадовски направи резултата класически в полза на германския шампион. Централният нападател на Байерн залъга бранител на Аугсбург и стреля прострелно с десния крак, изпращайки топката в долния ляв ъгъл зад Алекс Манингер – 0:3.

Домакините напълно рухнаха през това второ полувреме, потвърждение за което бе и четвъртият пореден гол във вратата на австрийския ветеран. Малко след третото попадение дойде и четвърто такова, а негов автор отново бе Ариен Робен. Холандският национал направи типичното влизане към центъра и стреля по земя с левия крак, покачвайки на 0:4 в полза на ФК Холивуд.

Девет минути преди края Роберт Левандовски също не бе далеч от втори свой гол в сблъсъка. Полякът получи подаване от влезлия като резерва Томас Мюлер и стреля с обръщане, като единствено решаващата намеса на Йон-Хо спаси Аугсбург от пето попадение. Две минути по-късно отново Левандовски имаше шанс да вкара, но и този път полякът не успя да се разпише от близка дистанция.

Минута преди края Аугсбург все пак опита да отбележи поне едно попадение в мрежата на гостите, но Мануел Нойер не бе затруднен при изстрел на Саша Мьолдерс.