Байерн успя да победи Арминия с 3:1

снимка: БГНЕС

Байерн успя да победи Арминия Билефелт в мач с много картони от 11 кръг на Бундеслигата. Байерн владееше инициативата и не срещна много трудности на „Алианц Арена" в Мюнхен, въпреки късните голове.

 

Клозе откри за домакините в 25 мин, но само пет минути по-късно радостта на близо 70-те хиляди по трибуните беше беше помрачена. Артур Вихнярек изравни за Арминия с гол от дузпа и даде надежди на гостите.

 

През втората част Байерн успя да материализира сериозното си териториано превъзходство с две попадения. Головете за „баварците" успха да отбележат Франк Рибери в 76 мин. и Лукаш Подолски в 84.

 

Мачът успя да се отличи и с многото жълти картони, които бяха цели седем, шест от които за Арминия, а в 82 мин. Роберт Таше получи и червен рартон и беше изгонен. След този мач Байерн са трети с 21 точи и четири разлика от лидера Хофенхайм, докато Арминия са 15-ти с осем точки.