Байерн унизи Щутгарт за Купата на Германия

снимка: БГНЕС

Отборът на Байерн (Мюнхен) се класира за 1/4-финалите за Купата на Германия. Момчетата на Юрген Клинсман унизиха един от големите си съперници Щутгарт, след като ги победиха с 5:1 като гост.

Баварците започнаха силно мача и след няколко добри атакаи стигнаха до първото си попадение. В 14-ата минута Бастиан Швайнщайгер успя да даде преднина на тима си. Само 2 минути по-късно Франк Рибери направи 2:0.

Байерн продължи да налага преса по целия терен и стигна до изпълнение на дузпа след игра с ръка в наказателното поле на защитник на Щутгарт. Рибери подходи несериозно и не успя да я реализира. В 43-ата минута Лука Тони се освободи от защитата на домакините и направи 3:0 за тима си, с което оформи резултата за първото полувреме.

През втората част гостите не спряха да търсят още попадения и логично стигнаха до още едно. В 55-ата минута Швайнщайгер беше точен от бялата точка и вкара втория си гол в мача. Четири минути по-късно Зе Роберто направи резултата 5:0.

Този резултат успокои гостите и те намалиха оборотите, което доведе до почетно попадение за Щутгарт. Негов автор стана Марио Гомес, който беше точен в 85-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Байерн.