Байерн стъпка Вердер и загря за битката с Рома

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като днес баварците се наложиха с 6:0 над гостуващия Вердер в среща от 8-ия кръг на първенството.

Четири от общо петте гола в срещата паднаха през първата част на двубоя, а след почивката отборът на Хосеп Гуардиола видимо съхрани сили за предстоящото трудно гостуване на Рома в Шампионската лига.

Така Байерн събра актив от 20 точки и продължава да бъде едноличен лидер във временното класиране, докато Вердер остава на последното 18-о място с твърде скромния актив от едва 4 точки до момента.

Гостите от Бремен издържаха само двадесет минути без допуснат гол на "Алианц Арена", преди капитанът на баварците Филип Лам да изведе своя тим напред в резултата. Лам получи хубав пас от Томас Мюлер и със силен изстрел матира Волф за 1:0.

Само седем минути по-късно резултатът в Мюнхен вече бе удвоен, а първия си гол в германската Бундеслига отбеляза Шаби Алонсо. Испанският халф получи възможността да стреля от пряк свободен удар, като баскът хитро прокара топката под стената, удвоявайки аванса на шампионите - 2:0.

И до почивката Байерн не спря да бележи, докато пасивът на "музикантите" започна да добива измерения на разгром.

Две минути преди почивката Томас Мюлер бе фаулиран в наказателното поле на Вердер, което и доведе до дузпа в полза на домакините. Зад топката застана потърпевшият, който изпрати Волф в другия ъгъл и направи резултата класически.

За радост на феновете в Мюнхен, в самия край на полувремето Байерн реализира и четвърти гол във вратата на Вердер. Марио Гьотце получи подаване от Давид Алаба, завъртя се отлично и с прецизен изстрел отбеляза четвъртото попадение в мрежата на Вердер за 4:0.

След почивката Байерн донякъде очаквано намали оборотите и вече насочи поглед към предстоящия двубой с Рома, а в 61' след продължително отсъствие в игра за баварците се завърна и френската звезда на шампионите Франк Рибери.

До края на двубоя баварците все пак зарадваха трибуните и с още да гола, които паднаха в последните десет минути на срещата.

Първо капитанът Филип Лам отбеляза второто си попадение в мача, като този път ветеранът се разписа след изумително двойно подаване с Джердан Шакири, а три минути преди Марио Гьотце също реализира второ попадение за крайното 6:0.