Байерн си го върна на ПСЖ, но остана втори в групата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) удари ПСЖ с 3:1 на своя "Алианц Арена" в последен мач от група "В" на Шампионската лига. Този резултат обаче не се оказа достатъчен за баварците, за да изместят френския колос от първата позиция в потока. Тимът на Юп Хайнкес трябваше да спечели с минимум 4 гола разлика, за да заличи онова 3:0 за ПСЖ на "Парк де Пренс" по-рано през сезона. Двата тима завършиха с по 15 точки, но по-добрата голова разлика в преките двубои се оказа решаваща за състава на Унай Емери.

Все пак Байерн показа на парижани, че е сериозен съперник и си го върна тъпкано за позорната загуба, която предизвика уволнението на Карло Анчелоти. Два гола за домакините вкара Корентен Толисо, а дежурното си попадение добави Роберт Левандовски. За ПСЖ точен бе Килиан Мбапе, но неговото попадение не стигна за нищо по-съществено. Байерн остави контрола над събитията за съперника само в началото на втората част, когато водеше с 2:0. През цялото останало време тимът на Хайнкес владееше инициативата и заслужено се поздрави с победата.

Байерн (Мюнхен) започна много по-уверено срещата и още от първата минута наложи своето темпо на игра. Едва в 8-ата минута баварците поведоха в резултата чрез Роберт Левандовски. Кингсли Коман получи добро центриране отляво и насочи топката с глава към вратата на Ареола. Точно пред стража на ПСЖ дебнеше полският нападател. Той се измъкна от засада, покрита от Дани Алвеш, овладя топката, обърна се и прониза французите за 1:0.

Малко по малко ПСЖ взе инициативата, но Байерн продължаваше да е по-опасният отбор на контраатака. В 23-ата минута Неймар стреля от пряк свободен удар, но топката премина над гредата на Свен Улрайх.

Бразилецът бе основна заплаха за вратата на домакините и това се видя още веднъж в 34-ата минута. Тогава Мбапе пусна гениален пас към съотборника си, който остана очи в очи с Улрайх и стреля технично в обратния ъгъл, но стражът изби в корнер.

В 37-ата минута баварците успяха да изненадат ПСЖ на контра. Хамес центрира перфектно отляво на вратата, а Корентен Толисо се извиси над централните бранители на гостите и вкара топката неспасяемо във вратата на Ареола с глава.

ПСЖ опита да отвърне на удара още преди почивката, но не успя. Неймар отново стреля по земя от близка дистанция, но Улрайх бе на мястото си и направи добро спасяване.

Футболистите на Унай Емери обаче започнаха ударно втората част и намалиха пасива си още в 50-ата минута. Марко Верати подаде добре към Кавани в наказателното поле, а уругваецът копна красиво топката между Алаба и Хумелс. Така той намери връхлитащия Килиан Мбапе, а французинът насочи топката с глава към мрежата на Улрайх за 1:2.

Десет минути по-късно Юлиан Дракслер можеше да изравни, но Улрайх улови удара му по земя. В 61-ата пък пред Мбапе се откри нов сериозен шанс. Френският талант изстреля снаряд от около 20 метра, но стражът на Байерн отново показа рефлекс. Само минута след това Мбапе пропусна почти на празна врата, но страничният рефер бе вдигнал флаг за засада.

В 69-ата минута обаче Байерн показа, че е по-опасният тим на контраатака и отбеляза трети гол. Френско попадение наказа французите, след като Кингсли Коман пробяга огромна дистанция и подаде прострелно в пеналта към сънародника си Корентен Толисо. Той от движение хладнокръвно засече топката и отбеляза за 3:1. До края двата тима имаха по още няколко възможности за попадение, но не успяха да ги реализират.

В другия мач от група "В" Андерлехт победи като гост Селтик с 0:1, но не успя да измести шотландците от третото място. И двата тима имат по 3 пункта, но първата среща приключи при успех с 3:0 за отбора на Брендън Роджърс. Така шотландският шампион продължава към Лига Европа.