Байерн ще жадува за мъст във финала с Борусия

Байерн (Мюнхен) си припомни най-добрите дни с убедителна победа в полуфиналите в турнира за Купата на Германия с 5:1 срещу гостуващия Кайзерслаутерн. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола имаха само един успех в последните пет мача преди срещата с „лаутерите“.

Благодарение на победата на „Алианц Арена“ Байерн си осигури участие във финала, където ще срещне големия си противник в Германия Борусия (Дортмунд), който вчера надви с 2:0 Волфсбург в другия полуфинал.

Така възпитаниците на Гуардиола ще имат възможността да вземат реванш за унизителното поражение с 0:3 от Борусия миналия уикенд в Бундеслигата, когато високо изнесената им защитна линия бе разпиляна от скоростните контраатаки на футболистите на Юрген Клоп.

Бастиан Швайнщайгер с глава откри резултата на „Алианц Арена“ срещу Кайзерслаутерн, след като в 24-ата минута засече необезпокоявано центриране от корнер на Ариен Робен. В 32-ата Тони Кроос покачи аванса на баварците, след като се възползва от отличен пас на Робен, който с хубава индивидуална акция нахлу в наказателното поле и асистира за втори път.

4080385

В 51-ата минута Томас Мюлер от дузпа реализира третото попадение във вратата на Кайзерслаутерн и така елиминира всякакво съмнение, че домакините ще спечелят сблъсъка. В 62-ата Зимон Цолер вкара почетен гол в мрежата на Баварската машина – 3:1, но в 79-ата преднината от 3 попадения бе възстановена, благодарение на Марио Манджукич.

Крайното 5:1 бе оформено в последната секунда на срещата от Марио Гьотце, който се оказа на правилната позиция пред малкото наказателно поле, за да прати топката в мрежата.

4080384

Ако спечели срещу Борусия (Дортмунд) във финала на Олимпийския стадион в столицата Берлин на 17-ти май, Байерн ще стане първият отбор след 2007-ма година, който защитава трофея си.

Баварците преследват рекордна 17-та купа (в момента те също са рекордьори) на страната си, като участват в спора за отличието за 8-ми път в последните 12 финала. Националът Мануел Нойер получи контузия в дербито с Дортмунд за първенство и бе сменен още на полувремето, като Гуардиола реши да запази силите му в днешния сблъсък.

4080386

Вместо титулярния вратар, за баварците под рамката застана Лукас Раедер, който направи дебют сред стартовия състав на отбора.

Бившият отбор на Красимир Балъков Кайзерслаутерн пък прекрати поредицата си от 7 мача без поражение и не можа да добави скалпа на още един елитен тим в турнира, след като вече елиминира Байер (Леверкузен) и Херта.

Лаутерите“ са печелили Купата на Германия през 1990-та и 1996-та, като за последно играха на финал през 2003-та година, когато загубиха с 1:3 от Байерн (Мюнхен).