Байерн се върна на пътя на победата след разгром над Хофенхайм

галерия:

снимка: ройтерс

Отборът на Байерн се поздрави с изразителна победа с 4:0 над гостуващия на "Алианц Арена" тим на Хофенхайм в мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига. "Баварците" имаха пълно превъзходство и заслужено се поздравиха с победата, като попаденията бяха дело на Марио Гомес и Томас Мюлер, а Ариен Робен се отличи с два гола.

 

Срещата започна по-най-добрия възможен начин за домакините, които поведоха с гол "от съблекалнята" на Марио Гомес. Германският национал даде предимство на своя отбор още във 2-та минута на мача, разписвайки се от непосредствена близост.

 

"Баварците" нанесоха втория си удар само след 15 минути игра. Франк Рибери намери чудесно Томас Мюлер в наказателното поле и последният не сбърка за 2:0.

 

Резултатът стана класически в 63-та минута, когато Ариен Робен се възползва от центриране на капитана Филип Лам и разстреля вратаря на Хофе от точката на дузпата.

 

Крайното 4:0 бе оформено отново от Робен, който се възползва от пас на Рибери и с диагонален изстрел преодоля Том Щарке.

 

След тази победа Байерн заема 3-то място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 39 точки, а Хофенхайм е на 8-а позиция с 32 точки.