Байерн се подхлъзна у дома (ВИДЕО)

Убедителният лидер в Първа Бундеслига Байерн Мюнхен допусна грешна стъпка при домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах, завършвайки наравно 1:1 в среща от 17-ия кръг на първенството.

Така баварците пропуснаха да дръпнат с 14 точки пред втория Байер Леверкузен, който утре следобед домакинства на Хамбургер. В случай, че "аспирините" спечелят, то Байер ще се доближи на девет точки зад лидера.

Трети с 27 пункта засега е шампионът Борусия Дортмунд, който може да скъси дистанцията на 12 точки, ако футболистите на Юрген Клоп победят 16-ия във временното класиране тим на Хофенхайм.

Първата част на "Алианц Арена" завърши зле за Байерн, след като Торбен Маркс откри от дузпа за Борусия в 21'.

След почивката воденият от Юп Хайнкес тим се хвърли в атаки, но силите на Байерн стигнаха единствено за изравнително попадение. То падна в 59', а негов автор бе резервата Джердан Шакири, който още в 38' замени рекордната покупка на клуба Хави Мартинес.

До края на срещата домакините имаха шанс и за успех, но великолепната игра на вратаря Марк-Андре тер Щеген донесе точка на Борусия.

szólj hozzá: Bayern vs M'ladbach 1:1 GOALS HIGHLIGHT