Байерн с лесна победа над Хофенхайм

Байерн (Мюнхен) постигна 7-а поредна победа в немската Бундеслига, след като този следобеден победи лесно с 2:0 Хофенхайм на своя „Алианц Арена".

В герой за домакините се превърна френският национал Франк Рибери, който наниза две попадения за победа - по едно във всяко полувреме. По този начин баварците преодоляха шока от мачовете в Шампионска лига през седмицата, когато загубиха изненадващо с 1:3 от БАТЕ Борисов.

Байерн събра 21 точки и върви уверено в първенството, като има аванс от 5 точки пред изненадващия втори Айнтрахт, който е с мач по-малко. Основният конкурент за титлата Борусия (Дортмунд) пък е 4-и с едва 11, но и също мач по-малко. Хофенхайм се намира на 12-а позиция със 7 точки.

Срещата на „Алианц Арена" започна с натиск на Байерн, като още в 7-ата минута Рибери можеше да отбележи, но вратарят на гостите спаси. Хофенхайм отговори с добра атака в 13-ата минута, когато удар на Хоселу беше спасен от Нойер.

Все пак в 19-ата минута Томас Мюлер открадна топкта в центъра на игрището и пусна пас към лявото крило, където беше Рибери. Той преодоля съпротивата на Бек и стреля с левия си крак между краката на Кастелс - 1:0 за домакините.

За съжаление на домакините Томас Мюлер получи контузия в 26-ата минута и беше принудително сменен от новото попълнение Ердан Шакири. До края на полувремето срещата придоби доста скучен вид, като единствено Рибери застраши вратата на домакините, докато Бек беше неточен с удар от далеч.

Втората част започна с нов гол за Байерн, който окончателно реши срещата. Манджукич получи топка в наказателното поле и бързо я подаде към Кроос. Той опита шут, но ударът се превърна в пас към Рибери, който от 11 метра с хубав удар с десния крак препарира Кастелс за втори път - 2:0.

Домакините продължиха да играя по-добре до самия край на срещата, но Рибери не успя да запише хеттрик, докато с пропуски се отчетоха Шакири, Мартинес и Кроос.