Байерн разпилян за първи път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) за първи път този сезон претърпя горчивината на поражението в Бундеслигата, след като бе победен категорично с 3:1 в гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Въпреки странно изразителното поражение на баварците, те остават на първото място в класирането с актив от 40 точки, но Борусия (Дортмунд) може да се доближи на 5 от върха, ако победи Волфсбург като гост. Мьонхенгладбах пък е на трета позиция с 25 пункта и все още е далеч от двата основни колоса в германското първенство.

Eдинствената позитивна новина за феновете на Байерн бе фактът, че Франк Рибери се завърна в игра и записа своя мач номер 300 с екипа на баварците, но го ознаменува с попадение в 81-ата минута.

За негово съжаление, голът му имаше цел само да фиксира крайното 3:1, след като с бързи голове в рамките на четвърт час след почивката домакините бяха натрупали солиден аванс. Срещата бе сравнително равностойна, но Борусия се оказа далеч по-ефективна пред гола и заслужено наниза цели три попадения във вратата на Мануел Нойер.

Оскар Венд откри резултата след пас на Рафаел в 54-ата минута, а в 66-ата Ларс Щиндъл увеличи още аванса на домакините. Фабиан Джонсън продължи перфектната си форма и се отчете с изключително важно попадение за 3:0 в 68-ата минута.

Поражението е първо за Байерн под ръководството на Гуардиола в първата половина на сезона след 56 подобни мачове на баварския колос при Пеп.

Borussia Moenchengladbach 3 - 1 Bayern Munich...by ViralDailyTV