Байерн разнищи Индия в контрола (видео)

Баварският колос Байерн Мюнхен постигна разгромен успех с 4:0 над националния тим на Индия, като контролата между двата тима се изигра днес пред около 35 000 души на ст. "Жавахарлал Нехру" в Ню Делхи.

Всичките 4 попадения на германците паднаха през първите 45 минути на двубоя, като начало на голедата бе дадено от Марио Гомес в 14'.

Последваха два гола на Томас Мюлер в 29' и 37', преди Бастиян Швайнщайгер да оформи крайното 4:0 две минутки преди почивката. През втората част Юп Хайнкес направи девет промени в титулярния състав и повече голове на паднаха.

Двубоят в Ню Делхи бе бенефис за бившия капитан на Индия Байчун Бутиа, който през август обяви своето оттегляне от футбола. През миналата седмица Байерн изигра друга контрола в Доха, разнищвайки с 13:0 втородивизионния катарски Ал-Сайлия.

Част от приходите след мача ще бъдат насочени към жертвите на земетресението в Сиким, който е и родно място на Байчун Бутиа. През септември Сиким бе разтресен с 6.9 по скалата на Рихтер.