Байерн проспа едно полувреме, но завърши сезона с обрат и победа

Байерн Мюнхен направи запомнящ се обрат в последния кръг от Бундеслигата за сезон 2012/13. Шампионите победиха 3:4 домакините от Борусия Мьонхенгладбах, след като до 10-та минута губеха с 3:1. Невероятната игра на Франк Рибери обаче осигури обрата и остави Гладбах извън евротурнирите. При победа домакините щяха да се състезават в Лига Европа наесен, но тяхното място бе заето от Айнтрахт.

Срещата изненадващо започна с 2 бързи попадения на домакините. В 3-та минута Мартин Щранцл откри след хубава атака, а само минута по-късно Майк Ханке направи 2:0.Байерн отговори мигновено с попадение на Хави Мартинес, който с хубав удар по земя в 7-та минута направи 2:1.

В 10-тата обаче Данте не успя да подаде към партньора си в центъра на защитата Даниел Ван Буйтен, топката стигна до Патрик Херман, който подаде към Хаарвард Нордвайт и той хладнокръвно направи 3:1 за Гладбах.

Франк Рибери, който асистира за гола на Мартинес, направи 3:2 в 18-та минута

До края на полувремето баварците не създадоха нито едно чисто голово положени пред вратата на Тер Щеген и резултатът се запази.

Втората част шампионите излязоха променени и в 53-та минута Рибери вкара втория си гол в мача. Французинът се разписа от воле от дъгата на наказателното поле, пращайки топката под напречната греда.

Байерн продължи да натиска и само 5 минути по-късно пълният обрат бе факт. Рибери центрира на втора греда, където Ариен Робен спокойно засече в долния ъгъл на вратата.

До края на мача Рибери пропусна да оформи хеттрик, а с пропуски се отчетоха Марио Манджукич, Томас Мюлер, Ариен Робен и Давид Алаба.

С победата Байерн записа един от най-успешните си сезони, записвайки актив от 91-точки и само 3 загуби за цялата кампания. Борусия пък пропусна възможността да играе в Европа за втора поредна година и остана на 8-мото място с 47 точки.