Байерн продължи победния си ход в Бундеслигата и срещу Нюрнберг

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Нюрнберг в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. В герой за баварците се превърна Ариен Робен, който отбеляза единственото попадение в 69-ата минута. Така Байерн продължи с победната си серия в Германия, като тя нарасна на четири поредни успеха.

Домакините от Нюрнберг започнаха по-активно срещата, но с течение на времето възпитаниците на Юп Хайнкес изравниха играта и постепенно наложиха своя стил, за да се поздравят с крайната победа.

След нулево първо полувреме, баварците най-накрая стигнаха до гол в 69-ата минута, а точен бе холандският национал Ариен Робен, който се разписа след добавка след удар на Франк Рибери.

До края на срещата футболистите на Нюрнберг се опитаха да променят негативния за тях резултат, но до ново попадение в мача не се стигна и Байерн си тръгна с трите точки.

След тази победа баварците събраха 60 точки и намалиха аванса на Борусия Дортмунд на върха в класирането само на 3 точки. Нюрнберг пък заема 12-а позиция с актив от 31 точки.