Байерн отново мачка в Германия

Байерн (Мюнхен) за пореден път отчая съперник в Бундеслигата със смазващо превъзходство и демонстрация на мощ, след като смачка с 6:1 домакините Волфсбург в мач от 24-ия кръг на германското първенство.

Така баварците вече имат 22 победи през сезона и са на път да подобрят собствените си рекорди, поставени през изминалата кампания под ръководството на Юп Хайнкес. До 60-ата минута на двубоя обаче резултатът бе равен 1:1 и феновете на „вълците“ таяха надежди, че отборът им ще стъпи на краката си след разгрома с 2:6 от Хофенхайм само миналата седмица.

Това обаче не се случи и баварците нанесоха второ поредно унизително поражение на противника си, като герой за гостите стана германския национал Томас Мюлерм който наниза хеттрик.

В 17-ата минута Налдо даде аванс на Волфсбург, но в 26-ата и 63-ата минута Мюлер осъществи пълния обрат. От този момент нататък интригата бе елиминирана, като Марио Манджукич, Франк Рибери, отново Мюлер и пак Манджукич се развихриха в рамките на по-малко от 15 минути, за да оформят крайното 1:6.

Байерн вече има 68 точки и води убедително в Бундеслигата, като разликата с втория Борусия (Дортмунд) е 23, но финалистът от Шампионската лига миналия сезон е с мач по-малко.

След 24 кръга вече шампионите имат 72 гола на сметката си, което е рекорд за германската Бундеслига.