Байерн отказа ЦСКА, а Мюлер е рекордьор (ВИДЕО И СНИМКИ)

Един от фаворитите за трофея Байерн Мюнхен завърши с успех участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като тази вечер баварците постигнаха класическа победа с 3:0 над гостуващия ЦСКА Москва на своя "Алианц Арена".

Българският национал Георги Миланов се появи в игра едва за последните осем минути на сблъсъка, като неговият ЦСКА имаше нужда от задължителна победа, за да се класира за 1/8-финалите на надпреварата.

Томас Мюлер от дузпа, Себастиан Роде и Марио Гьотце донесоха успеха на Байерн, като завършва в група Е като едноличен лидер с актив от 15 точки. На второ място с 8 пункта пък финишира английският Манчестър Сити, който междувременно спечели ключовото си гостуване на Рома в Италия.

Отбелязаното попадение от Томас Мюлер бе и с историческа стойност за германския национал. Нападателят отбеляза своя 24-и гол за Байерн в Шампионската лига, с което той се превърна и във водещ реализатор на тима в турнира за всички времена.

Този път Хосеп Гуардиола гласува доверие на Бастиан Швайнщайгер от самото начало на срещата, като сред титулярите на Байерн попадна и младият талант на клуба Джанлука Гаудино. Пиер Емил Хойберг също се присъедини към халфовете на баварците, докато Франк Рибери, Марио Гьотце и Томас Мюлер стартираха в атака, докато Шаби Алонсо, Ариен Робен и Роберт Левандовски получиха почивка. Хуан Бернат, Данте, Жером Боатенг и Себастиан Роде започнаха в отбрана пред Мануел Нойер.

Българският национал ЦСКА Москва остана на резервната скамейка за руския шампион, който разчиташе на Сейду Думбиа в ролята на острие. Ахмед Муса, Роман Еременко и Алан Дзагоев започнаха в близост до централния нападател, а Понтус Вернблум и Бибрас Натхо оформиха двойка вътрешни халфове във формацията на „армейците“.

Двубоят на „Алианц Арена“ започна с добра възможност за гостите, но Думбиа стреля неточно след добро центриране на Еременко. Байерн пък отговори с традиционното владение на топката, установявайки пълен контрол над случващото се на терена.

4127677

Постепенно се стигна и до 17', когато бе отсъдена дузпа в полза на германския колос. Франк Рибери бе фаулиран от футболист на ЦСКА, печелейки наказателен удар за домакините, който Томас Мюлер реализира, извеждайки Байерн напред за 1:0. Руските футболисти пък протестираха, че нарушението срещу Рибери е било извън наказателното поле.

Пет минути по-късно ЦСКА можеше да възстанови равенството, но Нойер отрази изстрела на Думбиа.

Въпреки очакванията за това, футболистите на Байерн трудно успяваха да затруднят стража на гостите Игор Акинфеев. Това все пак се случи четири минути преди края, когато руският национал трябваше да се намесва. Швайнщайгер опита да изненада стража с удар от дистанция, но Акинфеев внимаваше и отрази.

4127674

На почивката Пеп Гуардиола извърши две промени в своя стартов състав, а Томас Мюлер и Франк Рибери отстъпиха местата си на Робен и Левандовски.

Направените рокади светкавично повлияха на играта на домакините, а в 51' Акинфеев вече трябваше да спасява удар на Левандовски. Малко след това и Ариен Робен стреля с глава, но руският страж отново се намеси.

В 59' отново Робен и Левандовски се оказаха сериозен проблем за руската отбрана, като и този път Акинфеев трябваше да спасява изстрел на полския таран на домакините. Десет минути по-късно пред ЦСКА се отвори нова възможност, но Ахмед Муса не успя да уцели очертанията на вратата зад Мануел Нойер.

4127673

Десет минути преди края и гредата помогна на гостите, след като Роберт Левандовски се оказа изключително близо до попадение. Полският национал финтира Акинфеев и опита да насочи кълбото към мрежата, но за негов малшанс топката срещна една от гредите.

Логичното все пак се случи в 84', когато Байерн удвои преднината си в срещата. Бастиан Швайнщайгер заблестя с асистенция и центрира умело в наказателното поле, където Себастиан Роде увенча включването си в атака, бележейки с глава за 2:0.

Крайното 3:0 в срещата бе оформено в заключителните минути, когато се разписа и Марио Гьотце. Героят на Германия бе изведен зад защитата след добра игра на Робен и Левандовски, като за Гьотце не остана друго, освен да преодолее Акинфеев и да направи резултата в срещата класически.