Байерн остави Юнайтед да мечтае за 8 минути

Манчестър Юнайтед поведе на Байерн Мюнхен на „Алианц Арена“ и мечтаеше за класиране в 57', но убийствени 20 минути на домакините нокаутираха „червените дяволи“ и в крайна сметка те загубиха с 3:1 реванша между двата тима от четвъртфиналите в Шампионска лига.

Така, след 1:1 в мача на „Олд Трафорд“ шампионът в турнира продължава напред към полуфиналите.

Манчестър Юнайтед ликуваше в 57', когато Евра от 16 метра отбеляза фантастичен гол в горния ляв ъгъл за 1:0, а това класираше „червените дяволи“ напред в класирането.

Това обаче „отключи“ офанзивата на Байерн и само две минути по-късно Манджукич върна своите в спора, забождайки изравнителния гол с глава. В 67' пък падна редовният важен гол на Томас Мюлер след чудесен пас на Робен.

Именно холандецът обра овациите в края на мача, след като в 78' тръгна сам почти от центъра, нахлу в наказателното поле, а пред безпомощните погледи на играчите в тъмни екипи нагласи топката на левия си крак и вкара в долния десен ъгъл – 3:1.

4078828

Така Байерн (Мюнхен) продължава към един от малкото рекорди, които не е подобрил, а именно да стане първият отбор, който защитава титлата в Шампионска лига. Отборът продължава да има само една загуба у дома и все още няма двубой, в който не се е разписал през настоящото издание.

Манчестър Юнайтед пък показа отлично лице в двата мача, но в крайна сметка защитата на тима не издържа на финалния порив на баварската машина. По всяка вероятност това беше и последният мач за „червените дяволи“ в Шампионска лига, поне до сезон 2015/16, тъй като отборът е далеч от топ 4 в Англия.

Жребият за полуфиналите е в петък, а останалите отбори там са Реал Мадрид, Челси и голямата изненада в тазгодишния турнир Атлетико (Мадрид).

Срещата влезе в обикновеното за "Алианц Арена" темпо, като домакините наситиха половината на Юнайтеди на няколко пъти пробваха извеждащи подавания, но защитата на гостите се справяше отлично.

4078806

Първият шанс за "червените дяволи" се откри в 7', когато грешка на защитата на домакините позволи на Рууни да нахлуе в наказателното поле, но националът се засуети, а след това стреля в тялото на Данте.

Постепенно и Байерн стана по-опасен, като Кроос изведе Робен в наказателното поле, но със сетни услия Манчестър се справи с него. Малко преди това Кроос пробва и удар отдалеч, но безуспешно. В 16' домакините бяха шокирани, след като Рууни центрира отлично в наказателното поле, където Валенсия успя да засече във вратата. Той обаче нямаше време да се зарадва, след като съдията отсъди засада срещу крилото.

4078807

В 21' най-накрая Байерн успя да осъществи опасна атака, като Гьотце проби през центъра и намери Рибери в наказалното поле. Той опита да намери Манджукич, но Смолинг успя да избие пред нападателя, а след това прозвуча и сигнал за засада. Футболистите на Пеп продължаваха да затягат обръча, а удари на Рибери и Алаба минаха встрани от вратата.

Натискът на домакините продължи да се усилва, а добро положение се откри отново пред Кроос, който от границата на наказателното поле се опита да отбележи красив гол, по подобие на този от мача с Арсенал, но този път стреля в аут.

4078810

В края на полувремето дойде и най-доброто положение за Байерн, като Робен със самостоятелен пробив нагласи топката на левия си крак и стреля силно, но топката рикошира и излезе в аут- 0:0 на почивката.

През втората част играта на двата отбора не се промени особено. Байерн беше по-активен, но удар на Манджукич беше отразен от тялото на Видич, а Данте пробва мощен удар от 30 метра, прелетял на метър от страничната греда. Юнайтед отговори с опасен удар на Кагава, но Нойер не трепна в 55'.

4078813

Само две минути по-късно Юнайтед ликуваше. Валенсия отне топка в центъра и се понесе по дясното крило. Той пробва центриране в пеналта, но топката достигна до Евра отляво. Той без да спира топката прати истински снаряд, който се озова в горния ляв ъгъл на вратата - уникален гол и 0:1.

4078819

Защитата на Юнайтед обаче се пречупи само две минути по-късно. Рибери проби отляво и беше затворен от двама и реши да центрира. В наказателното поле Евра беше оставен да пази Манджукич, който безпроблемно го надскочи и с глава върна Байерн в играта - 1:1.

Това определено раздвижи и двата отбора, като последваха два пропуска на Байерн. Първо удар на Мюлер беше спасен от Де Хеа, а Рибери след индивидуален пробив стреля в страни от вратата. Хубава атака на Юнайтед пък завърши с пас към непокрития Рууни, който обаче не успя да уцели топката - пропиляна възможност за "червените дяволи".

4078821

Този пропуск беше наказан в 67' - Рибери проби отдясно и центрира на отсрещното крило към Робен. Той направи няколко финта и с десния крак центрира към в малкия пеналт, където Видич не успя да блокира Мюлер - удар и 2:1 за домакините.

Това пречупи съпротивата на Манчестър и въпреки няколкото по-опасни пробива, овациите бяха за Робен 15 минути преди края. Той проби през цялата защитата на Манчестър, нагласи си топката на левия крак и след лек рикошет в крака на Видич топката влетя неспасяемо за 3:1.