Байерн обърна Юве след продължения и си заслужи слава в Шампионска лига (ВИДЕО)

Байерн постигна един от най-паметните обрати в историята на Шампионска лига, след като се завърна от мъртвите и обърна Ювентус от 0:2 до 4:2 след продължения в реванша от осминафиналите на най-силния турнир.

„Старата госпожа“ заслужи поздравления с начина, по който изигра първото полувреме, заслужено повеждайки с 0:2 с попадения на Пол Погба в 5-ата и на Хуан Куадрадо в 43-ата минута.

След почивката Байерн продължи на прилага стихиен натиск, но не се виждаше как ще може да преодолее защитата на Юве. Въпреки това след две поредни центрирания от десния фланг Диего Коста първо сложи топката на главата на Роберт Левандовски за 1:2 в 74-ата минута, а след това в 90-ата асистира на Томас Мюлер по идентичен начин.

За всички бе ясно, че след като Юве бе допуснал изравняване в последната минута, продълженията ще се изиграят под доминацията на Байерн и точно така и стана. В 108-ата минута центриране от левия фланг бе свалено от Левандовски за Тиаго Алкантара, чийто изстрел от десетина метра матира Джанлуиджи Буфон за 3:2.

В следващите няколко секунди Ювентус изглеждаше препариран, а домакините се възползваха от този факт и Кингсли Коман наказа бившия си тим с прекрасен гол по десния диагонал за крайното 4:2.

Ювентус започна срещата по начин, за който вероятно дори не си е мечтал, след като Пол Погба откри резултата още в петата минута. Френският халф не се поддаде напрежението и наказа грешката на Давид Алаба при дълъг пас в предни позиции, след който не бе трудно да Погба да прави кълбото в мрежата за 0:1.

Paul Pogba Goal - Bayern Munich 0 - 1 Juventus...by Football--Live

Ювентус поведоха в твърде ранен етап от срещата и вероятно дори те самите не очакваха двубоят да започне по такъв начин, което обаче не се отрази на плана им за двубоя и те не позволяваха в началните минути на Байерн да разгръща атаките си.

Съдийската бригада отмени привидно редовен гол на Алваро Мората в 20-ата минута, с което гостите само намекнаха, че могат да се противопоставят успешно на Баварската машина, която към момента с нищо не показваше, че има превъздходство по отношение на класата.

Ювентус се възползва от липсата на концентрация и жизненост в редиците на Байерн в 28-ата минута, когато Алваро Мората отне топката в средата на терена и подхвана голова акция. Пасът му към Хуан Куадрадо беше великолепен, а колумбийското крило с прецизен изстрел материализира положението и изведе Ювентус с 2:0, за да втрещи съвсем "Алианц Арина".

Единственото чисто положение, което Байерн създаде в рамките на първоот полувреме, беше при изстрел на Томас Мюлер от 13-ина метра. Джанлуиджи Буфон спаси, а защитник на Юве изчисти топката в тялото на Роберт Левандовски и тя излезе в аут.

Юве отново пробва късмета си на контраатака и По Погба в наказателното поле успя да съхрани топката и да я даде на Щефан Лихтщайнер, чийто изстрел от добра позиция не оправда очакванията на феновете на "Старата госпожа".

След почивката се очакваше Байерн да натисне в търсене на ответен гол, но вместо това Юве се възполва от празните пространства в половината на домакините и създаде изключително чисто положение. Алваро Мората не можа да реализира за 0:3 в 55-ата минута от около пет-шест метра, оставен сам фронтално срещу вратата, което позволи на Байерн да остане "жив" в мача.

Дори без подсигуряването с трети гол Юве се държеше достатъчно стабилно на терена, за да не позволява почти никакви пробиви и набези да минават между защитата. Баварците започваха да се изнервят с приближаването на 90-ата минута и ставаха все по-припряни, което определено не работеше в тяхна полза.

Байерн не се отказа да преследва крайния успех в мача и въпреки че не се виждаше как ще преодолее защитата на Юве, успя да разпечата Буфон по доста клиширан начин. Топката попадна на десния фланг в краката на Диего Коста, който центрира в наказателното поле и Левандовски с глава отблизо се разписа за 1:2.

Robert Lewandowski Goal - Bayern Munich vs...by try-akatsuki s

След отбелязавнето на гола инициативата премина изцяло от страната на Байерн и играчите на Пеп Гуардиола се опитваха неистово да поставят под напрежение своите съперници, без обаче да успяват да ги пропукат за втори път.

Въпреки финалния натиск на Байерн, не се виждаше как домакините биха стигнали до втори гол. Елементарно объркана топка в наказателното поле обаче предостави кълбото на Дъглас Коста на десния фланг, а неговото центриране се оказа нерешима задача за защитниците и те позволиха на Томас Мюлер да се извиси и с глава да се разпише за 2:2!

Thomas Muller Goal HD - Bayern Munich 2-2...by GoI-Live

В продълженията Байер, очаквано, имаше инициативата и се опитваше да се въползва от инерцията след изравнителния гол, но защитата на Юве издържаше на напрежението. Пред Джиджи Буфон не бе създадено нито едно голово положение, а при единствената контраатака гостите от Торино можеха да стигнат до попадение, когато Лихтщайнер провокира отлична намеса от страна на Нойер.

В 108-ата минута Байерн стигна до трето попадение и пълен обрат в срещата, след като Роберт Левандовски се възползва от центриране отдясно и свали топката за Тиаго Алкантара, който от точката за дузпа простреля Буфон за 3:2.

Още в следващата минута Байерн приключи спора в мача след великолепно попадение на Кингсли Коман, който получи топката от средата на терена и подхвана пробив по дясното крило. Бившият играч на Юве нагласи кълбото на левия си крак и с превъзходен изстрел го прати по неспасяем начин във вратата на Буфон - 4:2.

До края на продълженията Мануел Нойер се намеси решително на три пъти и попречи на Юве да направят поражението си по-почетно.