Байерн обърна Вердер и вече чака Реал

Отборът на Байерн загря за предстоящия мач-реванш с Реал Мадрид от 1/2-финалите на Шампионската лига във вторник, печелейки с 5:2 днешното си домакинство на Вердер Бремен в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата.

На почивката резултатът на "Алианц Арена" сензационно бе 1:2 в полза на гостите, но през вторите 45 минути шампионите натиснаха газта и стигнаха до пълен обрат в срещата.

Така Байерн записа 27-а победа от 32 изиграни мача за първенство, събирайки и актив от 84 точки - с точно 20 пред втория Борусия Дортмунд. Вердер от своя страна остава 12-и с 36 точки на сметката си.

Два гола за баварците реализира Клаудио Писаро, докато по веднъж се разписаха Франк Рибери, Бастиян Швайнщайгер и влезлият като резерва Ариен Робен.

Срещата на "Алианц Арена" стартира с минута мълчание в памет на Тито Виланова - бившият наставник на Барселона, който вчера почина след тригодишна борба с рака.

4082275

Въпреки, че след само три дни Байерн приема Реал Мадрид във втори 1/2-финал от Шампионската лига, Хосеп Гуардиола заложи на някои от основните си футболисти. Почивка все пак получиха капитанът Филип Лам, Ариен Робен, Тони Кроос и Марио Манджукич, които останаха на пейката.

Първата част в Мюнхен не протече никак добре за домакините, които се оттеглиха на почивка с гол пасив.

4082273

Още в 10' Гебре Селасие откри за "музикантите", но десет минути по-късно Франк Рибери възстанови равенството. В 36 обаче Вердер отново излезе напред, след като Аарън Хънт също прониза Мануел Нойер, бележейки за 1:2.

След почивката обаче Байерн излезе преобразен на терена, което доведе до три безответни гола във вратата на бременци.

4082272

Между 53' и 57' ветеранът Клаудио Писаро осъществи пълен обрат до 3:2, а до края Байерн успя и да довърши своя съперник.

В 61' Бастиян Швайнщайгер вкара за 4:2 след асистенция на Филип Лам, а в 74' Ариен Робен оформи крайното 5:2 в полза на шампионите.