Байерн (Мюнхен) започна защитата на титлата с разгром

снимка: twitter

Отборът на Байерн (Мюнхен) започна защитата на титлата си от миналата година с разгром срещу Хамбургер с 5:0.

Първата по-добра възможност в срещата се откри пред гостите още в 4-тата минута. Филип Лам опита да върне топката към свой съотборник, но пасът му стигна до Свен Шиплок, който от своя страна веднага комбинира с Люис Холтби, но изстрелът на последния попадна право в ръцете на Мануел Нойер.

Четири минути по-късно Давид Алаба напредна добре от ляво и центрира към Ариен Робен, но изстрелът с глава на холандеца излезе в аут. Постепенно шампионите наложиха натиска, който всички очакваха и в 27-та минута излезнаха напред в резултата. Шаби Алонсо центрира към далечната греда, където бе Мехди Бенатиа, който спокойно с глава откри резултата - 1:0.

Две минути по-късно Алаба и Дъглас Коста си размениха няколко паса по левия фланг преди последния да комбинира с Томас Мюлер. Ударът на немския национал обаче премина в аут.

До края на първата част отново играчите на Пеп Гуардиола доминираха на "Алианц Арена", но без да организират нищо опасно.

Втората част започна така, както завърши първата - с повече атаки на домакините. Това доведе и до втори гол във вратата на Рене Адлер. Ново центриране на Алонсо този път попадна на главата на защитник на гостите. Той обаче отклони кълбото, което кацна на крака на Роберт Левандовски и той спокойно удвои аванса на своите.

Постепенно играчите на Гуардиола започнаха да доминират изцяло на своя стадион и 20 минути преди последния съдийски сигнал се стигна и до трети гол във вратата на вече беззъбия Хамбургер. Лам комбинира с Коста, който напредна до аутлинията и навлезе към наказателното поле на гостите. В този момент видя свободния Мюлер и му подаде. Световният шампион от 2014 година нямаше проблем и вкарата трети гол във вратата на Адлер. Четири минути по-късно Мюлер реализира и втория си гол в срещата, като заслугата за попадението този път имаше и Левандовски, който открадна кълбото от Йоан Джору няколко секунди по-рано.

Три минути преди края на срещата и самият Коста се разписа сред голмайсторите, като откри официалната си голова сметка с екипа на баварците. Рафиня намери добре съотборника си, който с левия крак отправи диагонелен неспасяем изстрел, който направи резултата 5:0.