Байерн (Мюнхен) унижи Арсенал и го отдалечи от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Отборът на Байерн (Мюнхен) разби Арсенал в мач от 4-я кръг на груповата фаза в Шампионска лига. В среща на "Алианц Арена", баварците унижиха противника си с 5:1, като това бе най-голямата загуба за лондончани като гости в турнира на богатите.

По този начин Байерн си гарантира почти на 100% първото място в групата, докато за играчите на Арсен Венгер предстоят тежки мачове, ако искат да продължат към 1/8-финалите.

През първите 10 минути на срещата играта бе доста равностойна. Минута по-късно от навид безопасна атака, Кингсли Коман Центрира към Роберт Левандоски. Нападателят спокойно вкара във вратата на Петър Чех, докато защитата на "артилеристите" протестираше за засада. Такава обаче нямаше и баварците поведоха с 1:0.

Една минута по-късно претенциите се преместиха от другата страна на терена. Матийо Дебюши центрира към Месут Йозил, който на пръв поглед вкара топката във вратата с тяло. Байерн протестира за игра с ръка и тя бе овъжена, след като асистент реферът отсъди именно игра с ръка и голът правилно бе отменен както се видя и на повторението.

В 16-та минута Петър Чех направи две ключови спасявания. Стражът първо спря изстрел на Коман, а секунди по-късно плонжира успешно и изкара изстрел на Левандовски в корнер. При последвалия ъглов удар полският таран отново отправи удар, този път с глава, но отново Чех спаси.

12 минути по-късно дойде центриране в наказателното поле на Арсенал от капитана на Байерн Филип Лам. Топката прескочи Левандовски и няколко играча на "артилеристите и падна на крака на Давид Алаба. Той обаче не нанесе добър удар и кълбото се озова в Томас Мюлер, който необезспокояван я вкара във вратата - 2:0

Две минути преди края на първата част Алаба открадна топка в средата на полето на "артилеристите" и от дъгата на наказателното поле отправи прекрасен фалцов удар, като кълбото попадна именно в скобата - неспасяемо за Петър Чех.

12 минути след началото на втората част Пеп Гуардиола направи първа смяна. На терена се появи Ариен Робен, който бе приветстван с бурни аплодисменти. Точно 15 секунди по-късно холандецът получи добър пас от Дългас Коста и с прекрасен шут по възуха покачи на 4:0.

Головото шоу на "Алианц Арена" не бе приключило. Този път гостите имаха повод за радост, след като Алексис Санчес центрира към Оливие Жиру в 68-та минута, като френския национал овладя и удар, който бе между странична и задна ножица, намали резултата - 4:1.

Две минути преди края на мача Томас Мюлер завърши прекрасна контраатака на тима си за 5:1. Най-резултатният играч на светновни първенства остана с Коста срещу 6-ма футболисти на Арсенал,  но въпреки това Мюлер спокойно отигра положението и вкара пети гол във вратата на Петър Чех.

Баварците започнаха сезона в турнира на богатите с две победи - 3:0 в Гърция срещу Панатинайкос и 5:0 у дома срещу Динамо (Загреб).

"Артилеристите" разочароваха феновете си с изненадващи поражения от хърватския гранд като гост с 2:1, а след това бяха шокирани и на собствения си "Емиратс" с 2:3 гръцкия вицешампион.

В последния мач от груповата си фаза обаче момчетата на Арсен Венгер постигнаха важна победа срещу немския шампион насред Лондон с 2:0 и започнаха възраждането си в турнира.

Пеп Гуардиола е избрал да стартира срещата с Мануел Нойер на вратата. Филип Лам, Жером Боатенг, Хави Мартинес и Давид Алаба са четиримата в отбрана. Шаби Алонсо ще действа като опорен халф, а пред него ще оперират Дъглас Коста, Тиаго Алкантара, Томас Мюлер и Кингсли Коман. Единствен в атака е поставен Роберт Левандовски.

За "топчиите" Петър Чех ще застане на вратата. Матийо Дебюши и Начо Монреал ще действат като бекове, а в центъра на отбраната ще са Пер Мертезакер и Габриел. Франсис Коклен и Санти Касорла ще помагат на защитата, а Джоел Кембъл, Месут Йозил и Алекси Санчес пък ще помагат на единствения нападател Оливие Жиру.