Байерн Мюнхен наниза 3 гола на Хамбургер

Баварският колос Байерн (Мюнхен) си тръгна с 3 точки от Хамбург, след като постигна класическа победа над местния Хамбургер в последен мач от съботната програма на 10-ия кръг от Първа Бундеслига.

Байерн постигна ценен успех, защото той му позволи да увеличи аванса си на върха в класирането спрямо Шалке, който днес допусна изненадващо поражение с 3:2 при визитата си на Хофенхайм.

Баварците вече имат 27 точки и са убедителни лидери, като „кралскосините" от Гелзенкирхен изостават с цели 7 пункта. Шампионът Борусия Дортмунд записа поредния си разочароващ резултат и след 0:0 с Щутгарт вече е на 11 точки от върха в класирането.

В 40-ата минута Томас Мюлер организира перфектна контраатака за гостите, която матира неподготвената защита на Хамбургер.

Германският национал открадна топката на центъра и похвана пробив към наказателното поле, след което финтира вратаря на домакините Рене Адлер и центрира на далечната греда. Там връхлитащият Бастиан Швайнщайгер с глава без никакви проблеми наниза кълбото в мрежата, за да даде важна преднина на баварците малко преди почивката - 0:1.

Само 3 минути след подновяването на играта Мюлер довърши започнатото и покачи резултата с изключително изпълнение от малък ъгъл.

Плеймейкърът на Байерн получи топката зад защитата в наказателното поле и финтира отново Адлер, като този път почти от аутлинията с прецизен фалцов удар прати кълбото в опразнената врата за 0:2.

В 52-ата минута интригата окончателно бе елиминирана, след като Тони Кроос беше изведен отлично сам срещу вратаря и с мощен удар по диагонала оформи класическото изражение на резултата - 0:3.