Байерн и Лион направиха 1:1

снимка: ройтерс

Байерн и Лион завършиха наравно - 1:1 на "Алианц Арена".

 

Срещата беше много интересна и оспорвана, като и двата отбора започнаха с атаки, вместо да се разузнават в първите минути.

 

В 5-та минута Жуниньо центрира остро в наказателното поле, но там нямаше нападател на Лион, който да засече топката.

 

Две минути по-късно Рибери центрира пред другата врата, но голмайсторът на "баварците" Лука Тони не може да засече топката. В 10-та минута пък Клозе претендира за дузпа, но съдията остана безмълвен.

 

В ответната атака пропуск за гостите направи Фред, а Ренсинг изби топката от голлинията след удар на Фред.

 

В 25-та минута гостите поведоха с 1:0 след автогол на Демикелис. Жуниньо центрира от пряк свободен удар и защитникът с глава вкара гол в собствената си врата.

 

След попадението Байерн увеличи оборотите и атаките на "баварците" станаха по-остри. До края на полувремето пропуски направиха Лука Тони и Клозе.

 

През втората част домакините стигнаха до изравнителен гол в първите и минути и така изпълниха целта си да се върнат по-рано в мача. Автор на гола бе Зе Роберто, който разстреля Йорис с глава след центриране на Клозе.

 

До края на срещата и двата отбора можеха да се поздравят с победата, но пропуски за Байерн направиха Лука Тони, Рибери и Лусио от пряк свободен удар, а за гостите - Жининьо и Бензема.

 

Така двата отбора не успяха да се победят и след изиграването на вторите си мачове в групата. Байерн е на първо място в група F с 4 точки, докато шампионът на Франция е втори с 2 точки. Трети и четвърти са Фиорентина и Стяуа, съответно с 2 и 1 точка.