Байерн бе бит лошо от Херта

Херта доста изненадващо се наложи над хегемона Байерн (Мюнхен) с 2:0 в мач от шестия кръг на Бундеслигата късно снощи Головете на "Олимпиащадион" в Берлин бяха дело на Ведат Ибишевич от дузпа в средата на първото полувреме, а малко преди почивката Одрей Дуда оформи крайния резултата.

"Старата дама" отново показа, че е неудобен съперник за "баварците", като не познава вкуса на загубата вече 4 поредни мача срещу шампионите. Възпитаниците на Нико Ковач изиграха слаб мач, като създадоха изключително малко голови положения пред Томас Крафт.

Снимка 380835

Източник: Twitter

Двата отбора събраха по 13 точки, като делят първото място във временното класиране. Борусия (Дортмунд) и Вердер (Бремен) имат шанс да ги изпреварят, ако успеят да постигнат победи в предстоящите си мачове.

Двубоят започна с натиск на Байерн. Гостите създадоха няколко опасни положение в началото на срещата. В 15-ата минута Жером Боатенг можеше да се разпише след удар с глава. Три минути след това Рибери напред отляво и намери Левандовски в наказателното поле. Полякът обаче не успя да намери добре топката.

В 23-ата минута Херта откри резултата. Ведат Ибишевич нанесе удар с глава, който бе спасен от Нойер, но Боатенг извърши нарушение в наказателното поле срещу Калу. Ибишевич застана зад топката и реализира за 1:0.

Снимка 380834

В 38-ата минута Робен пропусна да изравни след прострелно центриране на Кимих в наказателното поле. В самия край на полувремето Одрей Дуда засече центриране на Валентино Лазаро в наказателното поле за 2:0. През втората част Нико Ковач пусна в игра Томас Мюлер, Серж Гнабри и Сандро Вагнер, но неговият отбор рядко застрашаваше вратата на Томас Крафт.