
Отборът на Байер (Леверкузен) записа победа в домакинския си мач на Майнц 05 от 18-ия кръг на немската Бундеслига. Със спечелените три точки "аспирините" се върнаха отново на върха в класирането, от където бяха изместени снощи от Байерн (Мюнхен). "Баварците" пък надделяха с 2:0 над Хофенхайм.
Гостите имаха шанс да поведат първи и в 8-ата минута Хуугланд откри резултата. Байер веднага отвърнаха на удара и след няколко бързи атаки стигнаха до изравняване. Точен за тях беше Кадлец в 15-ата минута. Четири по-късно Барнета покачи на 2:1 за домакините. Тимо Кроос направи преднината на тима си още по-убедителна след гол в 30-ата минута.
През втората част двубоят продължи да бъде интересен и паднаха още два гола. В 67-ата минута Бунгърт намали за 2:3, а две минути преди края на мача Дердиок оформи крайното 4:2 за Байер.
Байер (Леверкузен) се върна начело в класирането със спечелените три точки и вече имат 38 точки, докато Майнц са 10-и с 24 точки.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ