Баварската машина смля безпощадно слаб, мек и страхлив Ar5enal! Венгер е пътник

Байерн М унищожи с 5:1 Арсенал в първи осминафинален мач на "Алианц Арена". През целия мач домакините доминираха тотално и този резултат бе най-малкото, което жалките госто можеха да инкасират.

Sporta.bg проследи всичко най-интересно на живо - вижте тук подробности и видео от двубоя!

Мюнхенци съумяха отначалото да натиснат здраво и логично откриха рано-рано чрез Ариен Робен, който заби супер гол с левачката по диагонала. "Артилеристите" изравниха изненадващо, след като получиха право да бият дузпа. Звездата Алексис Санчес сгреши от бялата точка, но при добавката запази самообладание и върна интригата.

Баварската машина смели мекия Арсенал през втората част, като в рамките на 10-ина минути реализира три попадения чрез Роберт Левандовски и Тиаго Алкантара на два пъти. За капак в този интервал от време полякът нацели гредата, а Гибс парира непозволено удар на Робен отблизо. Две минути преди края на редовното време влезлият от пейката Томас Мюлер вкара пети гол на гостите.

Статистиката в края на мача показа цели 70% владеене на топката за Байерн, 21:5 удара в тяхна полза и 750 паса срещу 200 за гостите.