Батков: Томов за година и половина натрупа 15 млн. дългове

снимка: БГНЕС

Собственикът на Левски Тодор Батков обяви, че УЕФА отдавна е била запозната с финансовите неразбории в българските клубове и всички те са били предупредени още миналата година. Адвокатът също така твърди, че задълженията на ЦСКА след идването на Александър Томов са в размер на 15 млн. лева.

 

В телефонен дебат с Томов по Дарик радио Батков каза: "Вие и миналата година, и по-миналата, и по-по миналата минахте между капките, при друг мажоритарен собственик, е докога може да продължава това?! Това се знаеше много добре от УЕФА. Мен лично ме предупреди президентът на УЕФА миналата година през ноември: "Опичайте си ума, догодина няма да мине този номер". И аз да си трая и да поема риска да си трая и първо да бъда унижен за това, че ЦСКА е третиран по-различно, второ да поема риска утре в турнира на УЕФА и мен да ме санкционират зарази това, че вие сте излъгали? И задълженията ви не са толкова, колкото вие представяте. За година и половина под ваше ръководство клубът ви натрупа 15 млн. дългове към български банки, към бюджета, към ДАМС и към кой ли не. И се пъчите и кикерите с разни титли и купи, а не си плащате данъците, не си плащате задълженията към кредиторите, не правите нищо за детско-юношеската школа, децата ви няма какво да обуят, няма къде да тренират, ходят с влак на мачове юношите. Как не ви е срам, Томов!!!". /БГНЕС