Бастия смаза Лориен

снимка: sport24.com

Бастия разгроми Лориен с 4:1 в среща от деветия кръг на футболното първенство на Франция и продължава без загуба като домакин от началото на сезона.

Полузащитникът Рияд Будебуз се разписа още в шестата минута и уцели гредата до средата на първото полувреме, когато домакините доминираха изцяло.

Уахби Хазри покачи на 2:0 от дузпа в 23-а минута, след като бе фаулиран в наказателното поле от Ламин Гасама.

Нападателят Матийо Котадьо върна един гол за гостите в 31-а минута, а малко по-късно Кевин Моне-Паке пропусна да изравни.

Бившият халф на Ювентус Милош Красич направи 3:1 в 59-а минута след асистенция на Джани Бруно, а Кристиан Ромарик в 79-а оформи крайния резултат, възползвайки се от пас на Будебуз.

Полузащитникът на Лориен Лари Азуни получи червен картон шест минути преди края на мача.

С успеха Бастия се изкачи на девето място в класирането с 12 точки актив, а Лориен остава на 18-а позиция със 7 точки, посочва БТА.