Баските откриха новата ”Катедрала” с победа

снимка: athletic-club.net

Отборът на Атлетик Билбао зарадва препълнените трибуни на изцяло реновирания "Сан Мамес" с победа в мача на откриването на новата "Катедрала" в мач от 4-ия кръг в Примера Дивисион. Макар и трудно, баските постигнаха успех с 3:2 над Селта, а двубоят предложи доста емоции и напрегнати моменти.

Първото полувреме завърши 1:1, след като Шарлиз откри за гостите от Виго (14'), а малко по-късно Микел Сан Хосе изравни (18'), а след това Селта пропусна и дузпа. Атлетик нанесе своя удар с два бързи гола след почивката, дело на Андони Ираола (61') и Бенят Ечабария (68'), а домакините трябваше да треперят до последно, след като Сантяго Мина намали на 3:2 десет минути преди края (81').

След този успех баските събраха 9 точки, с които се изкачиха на 5-то място във временното класиране на Примера Дивисион, като изостават на точка зад Виляреал и Реал Мадрид и на 3 зад лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Загубата пък прати Селта на 8-а позиция с актив от 5 точки.

Гостите от Виго откриха резултата с попадение на Шарлиз в 14-ата минута. Той се възползва от груба персонална грешна на Микел Сан Хосе, за да даде преднина на своя отбор.

Радостта на Селта обаче не трая дълго, защото само четири минути по-късно Сан Хосе се реабилитира, изравнявайки резултата, след като засече центриране на Ечабария.

В 26-ата минута възпитаниците на Луис Енрике можеха отново да поведат, след като получиха правото да изпълнят дузпа, но този път голмайсторът Шарлиз пропусна.

През второто полувреме футболистите на Атлетик Билбао натиснаха съперника си и това доведе до втори гол, отбелязан от Андони Ираола в 61-ата минута. Малко по-късно "лъвовете" вече водеха с 3:1, след като и Бенят Ечабария записа името си сред голмайсторите.

Гостите обаче не се предадоха и успяха да намалят след попадение на влезлия като резерва Сантяго Мина в 79-ата минута. До края на мача и пред двата отбора се откриха положения, но до нов гол в мача не се стигна и баските взеха трите точки.