Баски тайфун отнесе Осасуна

снимка: marca.com

Атлетик (Билбао) размаза Осасуна с 5:1 като гост в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион. Ариц Адуриц вкара две попадения за гостите, които са на 4-о място в класирането с 42 точки - на 9 от Атлетико (Мадрид) и Барселона. Баските имат и 5 точки аванс пред Виляреал, който падна от Валядолид с 0:1.

Гостите откриха резултата още в 3-ата минута чрез Маркел Сусаета, който изстреля топката от 20 метра в мрежата на Андрес Фернандес.

В 10-ата обаче наварците изравниха чрез Емилиано Арментерос, който се разписа от фаул. Но само след 5 минути баските отново бяха напред след гол на Ариц Адуриц, който довкара с глава топката след удар на Андер Ерера.

Отново същите хора бяха в комбинация за 3:1 в 62-ата минута за 4-ото попадение на Адуриц през сезона.

Домакините останаха с 10 души четвърт час преди мача заради втори жълт картон на централния защитник Алехандро Арибас, а в последните 6 минути паднаха нови два гола в мрежата на Фернандес.

Ибай Гомес прехвърли красиво вратаря след пас на Адуриц, а Кике Сола- обикновено резерва на Ернесто Валверде, оформи крайното 1:5 две минути преди края на мача.