Баскетболният Барселона вдигна титлата на Испания за 17-ти път в историята си

Баскетболният отбор на Барселона спечели шампионската титла на Испания, спечелвайки категорично финалната серия срещу Билбао с 3:0. Триумфът на „каталунците" бе узаконен снощи след победата им с 64:55 в мач номер 3, която донесе 17-та титла на страната за тима.

Билбао започна мотивирано срещата и поведе със 7 точки през първите 10 минути. Бъдещият шампион обаче успя да навакса изоставането си до полувремето и сломи съпротивата на съперника си със страхотна игра в защита и едва 8 точки в своя кош във финалната четвърт.

Най-резултатен за Барса бе Хуан Карлос Наваро, който заслужено спечели и признанието MVP. Алън Андерсън се отчете с 10 точки за победата, докато за отбора на Билбао Алекс Мумбру вкара 14, следван от Арън Джаксън и Аксел Арвел с по 8.

Триумфът на „каталунците" идва след едногодишна пауза след загубения финал от Каха Лаборал през миналия сезон.