Баскетболните ни девойки заминават утре за ЕП

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст заминава утре за финалите на Европейското първенство в Сьодертале, Швеция, съобщава сайтът на родната федерация. Нашите започват битката на 2 юли срещу домакина Швеция, а срещата е в 22:00 ч. На следващия ден избранничките на Станислав Бояджиев излизат срещу Сърбия в 20:45 ч. Посаледният мач в група А е срещу Полша от 16:15 ч. Водаш на групата ще бъде главният секретар на БФБасктбол Елеонора Рангелова, а придружаващ рефер - Златин Караниколов. От 13-те момичета, които водиха подготовка, отпадна само Катерина Мицанска от Рилски спортист.

 

"Имаме сериозен проблем с ръстовите състезателки. Най-високата е Христина Тютюнджиева, която е с две години по-малка и ще играе и при кадетките. В този тим само Кочева има опит от европейко ппървенство в Дивизия А. Всички други преди това бяха при кадетките в долната дивизия. Имаме обаче добри външни играчи. Ще ни е много много трудно, но ще се борим за оцеляването. Познаваме тима на Швеция, който е играл с Франция и имаме записи от тези мачове. Ще трябва да търсим победа срещу Полша, за да останем в елита", сподели преди заминаването Станислав Бояджиев.