Баскетболните националки (20 г.) загубиха 1/4-финала на Евро 2011

снимка: basketball.bg

Българският национален отбор за жени до 20 години загуби четвъртфиналния си мач от европейското първенство по баскетбол срещу Чехия с 42:67 (25:12, 13:6, 20:10, 9:14).

Чехкините, които бяха победителки в група "В" на турнира, се справиха със съпротивата на българките с почти перфектната си защита в първата половина на мача, в която допуснаха едва 18 точки. Това стана факт с отличната игра под коша на победителките, които спечелиха 43 борби срещу едва 26 за българките.

Чехия водеше с 20 точки аванс на почивката и очаквано титулярите седнаха на пейката, след като записаха нови 10 точки преднина. Това позволи на българския тим да заличи част от разликата с победа 14:9 в последната четвъртина, информира БТА.

За българките най-резултатна беше Цветомира Шаренкапова, която наниза 15 точки и всъщност се превърна в най-полезен играч на мача с добавени шест успешни борби.

За Чехия лидер със седем точки от девет минути игра стана Алена Ханушова.

България не отпада от турнира с тази загуба и ще играе за разпределение на местата от пето до осмо. Първият съперник е отборът на Израел, който загуби срещу съперника на Чехия за полуфиналите - Португалия.