Баскетболните национали загубиха от Чехия в контрола

снимка: iNews.bg

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол загуби от домакина Чехия с 62:76 на приятелския турнир в чешкия град Хомутов.

Турнирът се проведе броени дни преди началото на евроквалификациите, като в първия си мач възпитаниците на Росен Барчовски ще срещнат Швеция у дома на 15-и август в зала "Универсиада".

Мачът срещу чехите започна равностойно и след една част на терена чехите имаха само точка аванс при 17:16. Разликата обаче се натрупа до почивката, след като домакините спечелиха втората четвърт с 23:7.

Подобно на първата, и третата десетка бе спечелена от Чехия само с точка, но това само запази преднината на отбора, информира БТА.

Въпреки че българите спечелиха последната част с 4 точки, това нямаше как да повлияе на изхода от мача. Александър Янев изигра страхотен мач за България и записа 25 точки и 6 борби.

9 плюс 7 записа Седрик Симънс, а 7 точки вкара Христо Николов. В срещата участие не взеха Чавдар Костов и Станислав Ваклинов. За Чехия най-резултатен с 20 точки бе Давид Йелинек, а 14 добави Томаш Саторански.