Баскетболистите запазиха шансове за Евробаскет 2011 след победа над Белгия

галерия:

снимка: basketball.bg

Националният отбор на България по баскетбол - мъже се наложи с 92:81 (24:13, 28:29, 21:15, 19:24) над Белгия в мач от квалификациите за Евро 2011, игран в зала „Универсиада" в София. Това бе четвърта победа за момчетата на Росен Барчовски в групата, с която те запазиха шансовете си за класиране.

 

Срещата ще се запомни най-вече с това, че съперниците си спретнаха масов бой в средата на втората четвърт. При резултат 40:32 за България на игрището настана меле. Всичко започна от Кристоф Беген, който изблъска Деян Иванов и го повали на пода. Последва масов сблъсък на баскетболисти, които за щастие бяха своевременно разтървани. В крайна сметка Деян Иванов и Николай Върбанов бяха дисквалифицирани, а от състава на Белгия изгонен бе само Кристоф Беген.

 

В края на третата част пък в залата имаше токов удар и срещата бе прекратена за около 5 минути.

 

Иначе българските баскетболисти изиграха много силен мач, в който водеха в играта и резултата по време на цялата среща и заслужено се поздравиха с победата.

 

За България най-резултатен с 18 точки беше Филип Виденов, който добави и 6 борби. Капитанът Стефан Георгиев се включи с 12 точки, а с 11 - Иван Лилов. По 9 реализираха близнаците Деян и Калоян Иванови, както и Асен Великов.

 

За Белгия Димитри Лауерс завърши мача с 21 точки. Маркъс Фейсън добави 16, а Рул Морс се отчете с 10 точки.

 

Последният мач на България е гостуване на Грузия на 29 август (неделя) от 18:00 часа.