Баскетболистите на Левски започнаха с трудна победа плейофите в НБЛ

снимка: basketball.bg

Пред малобройна публика в столичната зала "Универсиада" отборът на Левски започна с победа участието си в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига, но едва ли старши треньорът на "сините" Константин Папазов е останал доволен от играта на своите възпитаници.

"Сините" баскетболисти допускаха елементарни грешки и още в първата четвърт стана ясно, че напразно са очаквалия лесна победа.

Първата част завърши с две точки аванси за плевенчани - 22:20. След края на първото полувреме домакините все пак имаха аванс, но се оттеглиха в съблекалнята само с една точка повече - 39:38.

В последните минути на мача се разигра истинска драма, след като плевенчанинът Илия Станков направи тройка - 79:79, и прати мача в продължение.

Едва в допълнителното време столичани доказаха, че са по-добрият отбор и стигнаха до трудна победа с 88:82 точки, предава БТА.