Баска фиеста разтресе Севиля (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ейбар разби Севиля с 5:1 на своя "Мунисипал де Ипуруа" в двубой от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. Баските тотално разнищиха тима на Винченцо Монтела и вече са само на 1 точка от него в подреждането. Севилци са 6-и с 33 пункта, докато Ейбар е на 7-ата позиция с 32 точки.

Още в 37-ата секунда Кике закова топката в мрежата на Серхио Рико. Той бе изведен от Анаиц Арбия и от чиста позиция отправи неспасяем бомбен шут под гредата за 1:0.

В 17-ата минута добрата игра на тима на Хосе Луис Мендилибар се увенча с второ попадение. Хосе Анхел центрира меко отляво, а Фабиан Ореяна засече топката в наказателното поле, за да покачи резултата в полза на своя тим. Малко преди това баските уцелиха и гредата на Серхио Рико, но до попадение не се стигна.

Все пак в 21-ата минута Пабло Сарабия съумя да върне интригата в двубоя. Той изпълни точно 11-метров наказателен удар след игра с ръка в пеналта на Дани Гарсия.

В 32-ата обаче Иван Рамис отново даде преднина от две попадения на Ейбар. Хосе Анхел центрира от корнер, а бранителят се извиси над отбраната на гостите и порази целта.

Баската фиеста продължи и през втората част, като в 61-ата Фабиан Ореяна сложи точка на спора с второто си попадение. Той се възползва от лошо връщане на Клемен Ленгле към Серхио Рико и наказа неточността на севилци.

Крайното 5:1 оформи Анаиц Арбия в 83-ата минута. Той се разписа след страхотно изпълнение от пряк свободен удар, при което Рико закачи топката, но не успя да я избие.