Барселона вкарва на всеки 32 минути

Лионел Меси отсъстваше в повече от половината игрови минути на Барселона през този сезон, но това на практика не даде никакво отражение върху реализирането на попадения от страна на съотборниците му.

Когато попитат треньора на Барселона Херардо Мартино, дали Лео Меси липсва на отбора, той винаги отговаря, че той би липсвал на всеки един отбор на света. И това е вярно станивище. Въпреки това статистиката сочи, че „каталунците“ бележат с еднакво темпо, без значение дали аржентинецът играе или не.

Меси направи голово завръщане след дългото му отсъствие от терените заради контузия. „Бълхата“ се разписа два пъти срещу Хетафе за победата с 4:0 в мач от турнира за Купата на Краля. По този начин той събра 16 гола в 17 мача през този сезон. Лео е играл в по-малко от половината минути на отбора си дотук през кампанията.

Аржентинската звезда е бил на терена общо 1196 минути, а за това време неговият тим е отбелязал 37 гола. Това показва, че на всеки 32,32 минути Барса вкарват попадение с Меси в състава си.

Когато той отсъства, т.е. в останалите 1414 минути от мачовете на испанския шампион, съотборниците му са вкарали 44 пъти. Иначе казано – на всеки 32,14 минути. Това ще рече, че когато Меси не играе, дори отборът бележи по-често, било то и с малка разлика.

Друга статистика, обаче, показва, че Барселона с Меси няма загуба в 17 мача, като 13 от тях са спечелени. От друга страна, когато той не е бил в състава, Барса са записали 10 успеха и 2 поражения.

Следващото изпитание за футболистите на Тата Мартино е гостуване на Атлетико Мадрид. „Дюшекчиите“ са в страхотна форма, а представянето им у дома е безупречно до момента – 9 победи от 9 мача при голова разлика 33:6. При евентуална загуба Барселона ще отстъпи лидерската позиция в Ла Лига, което би прекъснало рекорда им от 56 поредни кръга на върха.