Барселона също доближи финала

Барселона също поглежда към финала на Купата на Краля, след като тази вечер каталунците победиха с 2:0 гостуващия Реал Сосиедад в първи 1/2-финален двубой между двата тима. Реваншът е след седмица на "Аноета" в Сан Себастиян.

Серхио Бускетс откри за "лос кулес" в края на първата част, а комичен автогол на баските оформи крайното 2:0 след почивката. Реал Сосиедад игра цяло второ полувреме и с човек по-малко, след като Иниго Мартинес бе изгонен за реплика към съдията след първия гол на Барса.

Така се очертава и ново "Ел Класико" във финалния сблъсък на турнира. Реал Мадрид също направи сериозна крачка към класиране на финала, след като "кралския клуб" разби с 3:0 градския си съперник Атлетико на "Бернабеу".

Херардо Мартино заложи на най-доброто, като единствено все още възстановяващият се Андрес Иниеста се включи от пейката. Лионел Меси, Алексис и Педро Родригес стартираха в атака, а Серхио Бускетс, Шави и Сеск Фабрегас заеха места в средната линия на тима. Жорди Алба, Жерар Пике, Хавиер Масчерано и Дани Алвеш започнаха в защита пред Хосе Пинто, който по традиция играе в турнира.

Наставникът на гостите Арасате заложи на Карлос Вела и Антоан Гризман в предни позиции, като шансове пред тях не липсваха през първата част на мача.

Изненадващо срещата на „Камп Ноу“ започна с шанс в полза на гостите. Още в 3' Карлос Вела комбинира с Антоан Гризман, а бомбеният шут на последния бе с мъка спасен от Хосе Пинто. Барса отговори три минути по-късно, но Педро стреля над главата.

В 12' вратарят на гостите Субикарай като по чудо извади удар на Фабрегас от близка дистанция, а в 26' уникален двоен пропуск направи Лионел Меси. Първият изстрел на аржентинеца бе спасен от Субикарай, а секунди по-късно Бълхата не успя да направи добавка от лесна ситуация.

Последните минути на първата част предложиха много емоции и пред двете врати. В 43' Карлос Вела избяга на Масчерано и се откъсна очи в очи с Хосе Пинто, но вратарят на Барса спаси с крак. Само минута по-късно резултатът вече бе открит в полза на Барселона. „Лос кулес“ изпълниха корнер пред вратата на баските, а всичко завърши с точен изстрел на Серхио Бускетс, попаднал в мрежата за 1:0.

По същото време се стигна и до червен картон за футболист на гостите. Централният бранител на Сосиедад Иниго Мартинес бе изгонен от рефера Хосе Гонсалес, след като явно отправи обидни квалификации по негов адрес.

През втората част баските основно се отбраняваха, докато домакините добавиха и още едно попадение към своя актив. Това се случи след точно час игра, когато играчите на Сосиедад си отбелязаха крайно комичен автогол. Удар на Алексис Санчес срещна дясната греда на вратата, а малко след това Елустондо се опита да изчисти топката в тъч. Бранителят обаче запрати кълбото право в тялото на своя вратар Субикарай, което и доведе до куриозен автогол в полза на Барселона – 2:0.

И до края на двубоя домакините продължиха да натискат, докато баските рядко преминаваха в половината на своя съперник. В 66' Субикарай спаси удар на Шави, а минути след това Педро стреля в аут. В 77' шанс се отвори и пред Дани Алвеш, но бразилецът не бе точен с глава.

В 84' трибуните на „Камп Ноу“ за малко не изригнаха, защото Лионел Меси бе много близо до отбелязването на красиво попадение. Аржентинецът се разтегна максимално и засече от въздуха центриране на свой съотборник, но Субикарай също показа класа и отрази.

FC Barcelona - Real Sociedad 2:0 All Goals (05...by Honex_Futball