Барселона се класира за Финалната четворка в Евролигата

Отборът на Барселона се класира за Финалната четворка на Евролигата, след като се наложи с 64:53 при домакинството си на Панатинайкос. Така каталунците спечелиха оспорваната четвъртфинална серия с гръцкия гранд след 3:2 победи.

Баскетболистите на Барселона натрупаха преднина още от началото на мача и успяха да я поддържат, като в по-голямата част от времето разликата бе десетина точки, а в един момент стигна цели 19.

Гостите от Гърция обаче успяха да наваксат изоставането си до шест точки в самия край на мача, но успешни стрелби от зоната за три точки на Хуан Карлос Наваро и Марселиньо Уертас решиха изхода на срещата в полза на испанците.

Други решителни фактори в мача бяха спечелените борби, в които Барселона водеше с 46:32 след финалната сирена. Гостите пък стигнаха само една тройка от 16 опита.

Тази вечер двубоите от четвъртфиналите в Евролигата продължават с мача между защитаващия титлата си Олимпикос и турския Анадолу Ефес (Истанбул).