Барселона с нов успех в Евролигата, Олимпиакос спря черна серия

снимка: euroleague.net

Защитаващият титлата си от последните два сезона Олимпиакос (Гърция) разгроми гостуващия Лаборал Куча (Испания) с 89:59 (45:27) в мач от 11-ия кръг в група "Е" на Евролигата по баскетбол.

Така домакините прекъснаха серия от четири поредни поражения и се изкачиха на четвъртото място във временното класиране, последното което дава право на участие в директните елиминации.

Петима играчи на гърците завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен беше Матю Лойески с 16 точки. Лео Майнолди вкара 12 точки за гостите, които са последни в групата с 2 победи в 11 мача.

Испанският гранд Барселона победи сънародниците си от Малага със 77:61 (37:31) и остана единственият тим без загуба в Евролигата. Каталунците се нуждаят от още една победа, за да си гарантират и първото място в група "Е".

Бощян Нахбар вкара 16 точки, а Анте Томич допринесе с "дабъл-дабъл" при успеха в Малага с 12 точки и 10 борби. Ърл Калоуей беше най-резултатен за домакините с 15 точки.

Олимпия Милано (Италия) се утвърди но второто място в групата след 76:69 (37:39) над гостуващия Ефес Истанбул (Турция). Къртис Джерълс вкара 17 точки за домакините, а Самардо Самюълс добави 14 точки и 12 борби.

Милко Биелица вкара 16 точки за гостите, които имаха аванс от 57:52 в началото на третата част, но в последствие след серия от 10:1 точки италианците стигнаха до обрат при 72:65 и запазиха аванса си до края.

В последен мач от 11-ия кръг в група "F" Галатасарай (Турция) постигна важен успех над Байерн Мюнхен (Германия) с 76:69 (42:34) след 16 точки и 11 асистенции на Карлос Аройо. Така три кръга преди края Локомотив Кубан, Галатасарай и Байерн имат еднакъв точков актив в борбата за четвъртото място, посочва БТА.