Барселона разгроми Олимпиакос и покори върха на Евролигата

галерия:

снимка: ройтерс

Испанският гранд Барселона е шампионът на Евролигата за сезон 2009/2010. „Каталунците" подчиниха Олимпиакос с 86:68 във финалното шоу на Голямата четворка в Париж снощи и триумфираха с престижното отличие за първи път от 2003-та година насам.

 

Барса завоюва короната на европейския баскетбол с атрактивно нападение и страхотна защита, позволявайки на най-резултатния тим за сезона - Олимпиакос, да отбележи едва 68 точки във финалния мач снощи. „Червените" поведоха в резултата само веднъж при 5:6, но така и не успяха да минат границата от 20 точки в четирите части на срещата и заслужено отстъпиха първото място на испанския си съперник.

 

Единственият играч на Барса от шампионското поколение през далечната 2003-та година - Хуан Карлос Наваро- бе най-резултатен за паметния успех на тима си с 21 точки. Пийт Майкъл добави още 14, следван от най-добрия млад играч на континента Рики Рубио с 9. Фран Васкес пък допринесе за непробиваемата отбрана на тима си с цели 4 чадъра.

 

Джош Чилдрес се отчете с 15 точки при поражението на Олимпиакос, Линас Клейза добави още 13, а Тео Папалукас - 12.

 

Успехът за пореден път доказа доминацията на Барселона и испанския баскетбол в последно време. Това е трети пореден трофей за„каталунците" след титлата в Испания през 2009-та и Купата на Краля в началото на настоящата година.