Барселона прегази Атлетик, Суарес с три гола за шампионите (ВИДЕО)

Отборът на Барселона постигна важна победа в 20-я кръг на Примера Дивисион, като се наложи на "Камп Ноу" с категоричното 6:0 над Атлетик (Билбао).

След тази победа, играчите на Луис Енрике отново изпревариха Реал Мадрид и вече са само на две точки зад временния лидер Атлетико (Мадрид). "Дюшекчиите" обаче са с мач повече, като каталунците имат да играят с 19-я в подреждането Лас Палмас.

Интересните моменти започнаха още преди първия съдийски сигнал, като малко преди началото на срещата суперзвездата на тима Лионел Меси показа наградата Златна топка на феновете. Те го аплодираха бурно, а като награда той бе заменен на почивката. На негово място се появи новото попълнение на тима Арда Туран.

Още във втората минута гостите можеха да поведат, но Хави Ерасо не се възползва по най-добрия начин от грешка на Жерар Пике, за да разпечата вратата на Барселона.

120 секунди по-късно се случи очакваното, след като каталунците поведоха. Луис Суарес бе спънат в наказателното поле от вратаря на Билбао Горка Ираисос, който моментално бе изгонен.

След няколкоминутни разправии между играчите на Атлетик и главния съдия, а и последвалата смяна, Меси застана зад топката и безпроблемно откри резултата.

До края на почивката се видя, че "баските" не ги чака нищо хубаво рази вечер, като в 31-вата минута Неймар удвои след асистенция на Суарес.

След почивката пък дойде момента на уругваеца, който се разписа на три пъти - 47', 68' и 82', а в 62' Иван Ракитич бе точен след поредната асистенция на Неймар. Това бе 9-та асистенция за бразилеца, като той излезе на първо място в тази класация в Ла Лига.